تقریبا همه با نسخه های قبلی Nero  کار کردن و با اون به اندازه ی کافی آشنایی دارن.در نسخه های قبلی برنامه، همه ی امکانات اون با هم عرضه میشد اما در نسخه ی 9  تغییرات ظاهری صورت گرفته که ممکن کاربران قدیمی نرو رو هم سر در گم کنه.مثلا میشه قسمت رایت برنامه رو جدا نصب و استفاده کرد بدون اینکه امکانت دیگه ی برنامه مثل پلیر ، ادیت عکس و ... نصب شه.اونایی که این برنامه رو روی لپ تاپ دارن یا سیستمشون فقط یه درایو رایتر داره ممکنه برای رایت دیسک به دسیک با این برنامه سوالاتی داشته باشن.من در ادامه ی مطلب به طور مختصر و به شکل مصور رایت دیسک به دیسک با نرو 9 رو نشون میدم .  

در ابتدا برنامه ی Nero burning room رو باز میکنیم.میشه اون رو از منوی  start هم پیدا کرد.بعد از کلیک روی برنامه دو تا پنجره باز میشه که با اولی کار نداریم و اونو میبندیم
تو پنجره ی دوم روی این آیکون کلیک میکنیم
در این پنجره برای رایت دیسک به دیسک طبق شکل کلیک میکنیم.برای مثال من میخوام یک دی وی دی رو روی یه دیسک دی وی دی خام رایت کنم (با لپ تاپ)
در اینجا هم از قسمت destination drive گزینه ی Image Recorder رو انخاب کرده و روی copy کلیک میکنیم


یه مکان واسه ذخیره ی ایمیج تعیین و save کنید.بعد ازاون برنامه شروع به خواندن دیسک و ایمیج گرفتن از اون میکنه.


بعد از اتمام کپی روی OK کلیک میکنیم ( حتما میگید اینم دیگه گفتن داشت
)
خب تا اینجا نصف کار انجام شده.بقیش هم خیلی راحته،کافیه به اون جایی که ایمیج گرفته شده بریم (قسمتی که خودمون به برنامه مسیر دادیم و بالا بهش اشاره شد) و روی فایلمون که پسوندش rng کلیک راست کنیم و برنامه رو با نرو باز کنیم.مسیرش میشه :
Right Click On File -- open with -- Nero Express
سی دی خام رو توی درایو قرار میدیم . سرعت رایت رو در قسمت write speed انتخاب میکنیم و روی Burn کلیک میکنیم
بعد از اتمام رایت روی OK کلیک میکنیم.
اینم از رایت . البته شخصا از ایمیج گیری برنامه ی نرو بخصوص تا نسخه ی 7  راضی نبودم ولی نسخه ی  9 تا الان که خوب جواب داده، دلیل توضیح نرو در این مطلب هم این بود که اولا همه میشناسنش،ثانیا تو اغلب سیستم ها هم هست. به هر حال پیشنهاد میکنم برای یه ایمیج گیری مطمئن تر از Clone CD یا Clone DVD و یا از برنامه ی قدرتمند Alcohol 120% و یا IsoBuster استفاده کنید.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 26 اسفند 1388    | توسط: استیو بالمر    |    | نظرات()